• 5
Şirket hakkında
Günümüzde Vision Başkan Felsefemiz Şirket tarihi Vision Ürünleri Nasıl Doğdu Vision hayat tarzı – Lifestyle Küresel (Global) sorumluluk Ofisler
Ana sayfa Şirket Küresel (Global) sorumluluk

Küresel (Global) sorumluluk

Millenium 2009 faaliyetinde stratejik konuşmasında Şirket Başkanı Dmitry Buriak şirketin dünyaya olan küresel stratejilerine de yer vermişti:

‘’Uzun ve mutlu bir yaşam sürmek isteyen insanların şu anki durumu nedir? Gelin hep birlikte en yetkili organlardan biri olan Dünya Sağlık Örgütünün 2008 yılı verilerini gözden geçirelim. DSÖ’ye göre beş temel tıbbi problem mevcuttur:

1. Sağlık için yapılan harcamalar, ihtiyacı olan kişilerin yararlanması için değil, tam tersine parası olan kişilerin faydalanması için yapılmaktadır.

2. Her sene 100 milyonun üzerinde kişi sağlık hizmeti alabilmek için yaptığı harcamalar nedeni ile finansal zorluk yaşamaktadır.

3. İnsan sağlığına yaklaşım stilinin değiştirilmesi gerekmektedir.

4. Modern tıp, standart güveni ve temel hilyeni gereken şekilde sağlayamamaktadır. Çeşitli enfeksiyonlar ve hatalı ilaç kullanımı kaynaklı problemler artmaktadır.

5. Sağlık hizmeti, tedaviye yönelik olarak yoğunlaşmıştır, oysa ki sağlığı desteklemek için önleyici programlar yapılsa hastalıkların % 70’i önlenmiş olur.

Sağlık sorunlarının tüm dünyada yaşandığı çok açıktır. Orta ve Doğu Avrupa ülkelerinde ki nüfusun sağlık durumları nedir?

DSÖ verilerine göre en kısa ömür süreci olan ülkelerden biri Rusya’dır. Erkekler ortalama 57 yaşına kadar yaşamaktadırlar. İzlanda’da ise 79,5 yıl. Yani 22,5 yıl daha uzun yaşamaktadırlar! Sondan ikinci sırada ise Kazakistan gelir. Üçüncü sırada ise Ukrayna.

Rusya, Ukrayna ve Kazakistan, Vision pazarının en geniş çaplı bölgeleridir ve burada ürünlerimiz büyük talep görmektedir.

Başka bir göstergeye değinelim: yetişkinler arasında sigara içenlerin oranı Ukrayna’da % 62, Rusya’da ise % 61. Yorum gereksiz. Sağlığın azalması ve sağlık için gerekli malzemelerin fiyatlarının artması ile, sağlıklı ürünümüzün değeri de artmaktadır.

Ancak gelişmiş ülkelerde yaşam süreci gün geçtikçe kısalmaktadır. Günümüzde insanları dış etkenler yanı sıra kötü alışkanlıklar, yanlış ve fast food gibi kötü olan beslenme şekli tehdit etmektedir. Yeni nesil daha çocukluk çağında obeziteye yakalanmaktadır. İlerleyen yıllarda ise ciddi sağlık tehditleri ile karşı karşıya kalmaktadır. Ve bu yüzden 10-15 yıl sonra en gelişmiş ülkelerde bile yaş ortalamasının çok düştüğünü şahit olabiliriz.

Welnes sektör’ün de, çok yakın zaman içerisinde geliştirdiğiniz sağlıklı işinizi büyük bir patlama olacağına inanıyoruz. Başlangıçta Fitness club’lar Wellness endüstrisinin ön yüzü olmuştu. Fakat çok yakında sektörün yeni bir yüzü olacaktır. Bu ağ pazarlama olacaktır.

Gelin şimdi sağlığımızla ilgilenmeye başladığımızda kendimize şunu soralım, Gıda takviyeleri kullanmalı mıyız?

Büyük olasılıkla kullanılan deyim gibi «İş işten geçtiğinde» yani bir hastalığa yakalandıktan sonra çözüm düşünürsünüz.

Alternatif iş aramayı ise aynı şekilde, işsizlik başladığında düşünmeye başlarız.

Bu küresel kriz döneminde horozun hiç beklemediğimiz bir anda her iki tarafı da gagaladığını görüyoruz. Ayrıca hastalık ve işsizliğin yalnız gezdikleri çok nadir görülmüştür. Sağlığını kaybettiğinde artık iş umurunda olmaz. İşini kaybettiğinde ise sağlığın etkilenmektedir.

Sağlık pazarı bizim için çalışıyor. Dünya Sağlık Örgütü verilerine göre bunu görebiliyoruz. Fakat bunun yanı sıra çalışma pazarı da bizim için çalışmaktadır. Bunu da bir başka saygıdeğer organizasyon verileri sayesinde görebiliyoruz. Bu Uluslararası Çalışma Örgütüdür.

2010 yılı başında Uluslararası Çalışma Örgütü «Küresel İstihdam Eğilimleri» adı altında önemli bir belge yayımlamıştır. Bu belgede günümüzdeki küresel kriz sonuçlarından bahsedilmektedir. Bu sonuçlar arasında: büyük şirketlerin iflasları ve toplu işçi çıkartmaları vardır.

İşsizliğin nedeni nedir? Sosyal uçuruma düşmek demektir. Kişi ne kadar uzun süre işsiz kalırsa, gelecekte iş bulması o kadar zorlaşmaktadır. Şansınızın geri dönme ihtimali eriyip gider.

Çalışmak, insan hayatında en çok zamanı almaktadır. Çalışmanın kişisel, aile ve sosyal ortamlarda çok büyük etkisi vardır. İşsizlik, yoksulluğun ve sosyal istikrarsızlığın temel nedeni olmaktadır. Bu yüzyılın son 30 yılında yaşanan en büyük krizin etkilerinden sonra çalışma sektöründen ne bekleyebiliriz ki?

Uluslararası Çalışma Örgütü’nün yayımladığı Ocak ayı raporunda tüm dünyada işsizliğin büyüme oranları açıklanmıştı. Tahminlere göre 2009 yılında işsiz sayısı ortalama 231 milyon kişi olmalıydı ve ne yazık ki günümüzde ki sonuçlar, bu rakamların çok üzerinde olduğunu göstermektedir.

Bu rakamlara baktığımızda tüm dünyada milyonlarca kişinin ağ pazarlamayı seçeceğini görüyoruz. Sizi, bize katılmanız için davet ediyoruz. Size, Vision ticaretini teklif ediyoruz. Serbest. Dinamik. Sağlam. Karlı. Bizim ticaret teklifimiz, geleneksel ticaretle uğraşanlar için mükemmel bir çıkış yoludur (daha doğrusu giriş!).

Yıllardır elde ettiğimiz güvenirlilik, sağlıklarınıkazanmış olan yüz binlerce ve maddi bağımsızlığını elde etmiş on binlerce kişi tarafından kanıtlamıştır.

Uluslararası Çalışma Örgütü ve Uluslararası Kızıl Haç gibi kurumlar tarafından resmi olarak onaylanan insancıl bir Şirketiz.

Tarihimiz: şirketin sadece bir görev olarak değil, aslında kalpten yaptığı hayırsever işler sayesinde binlerce çocuğun hayallerini gerçeğe çevirmiştir.

Şirketin gelecek 5 yıl stratejisi, bugün Vision distribütörü olan herkesin gerçekleştireceği iletişimler sayesinde devamlı artan gelir elde etmesine yöneliktir.

Vision şirketi, tüm nesillerin sağlığını geri kazandırmak, sağlam gelir elde etmek ve sağlam bir toplum yaratmak gibi çok önemli faaliyetleri üstlenmiştir».