• 5
Neden Vision? Ağ pazarlama Vision ve MLM Liderlik Mali fırsatlar

Ağ pazarlama

Genç Amerikan bilgini Carl Renborg bir seferinde “İnsan sağlığı ne yediğine bağlı değil ne yemediğine bağlıdır" — demiştir ve bu sözü sayesinde ünlü olmuştur. Carl Renborg, dünyada ilk defa gıda katkılarını keşfeden ve arkadaşları ve tanıdıklarını ilk dağıtıcılar yapan kişidir ve «Bu ürünleri arkadaşlarınıza teklif edin, - bunları sizden satın aldıklarında ise size ürün fiyatı üzerinden komisyon ödeyeceğim» demiştir. Sistem çalışmış ve 1934 yılında Karl Renborg ağ pazarlama sitemine göre çalışan ilk şirketi kurmuştur.

Birkaç yıl sonra bu şirketin başarılı çalışanları sayesinde, Rich De Vos ve Djey Van Andel kendi şirketlerini kurmuşlardır. Bununla beraber bu tür ticaretin ilk rakipleri de ortaya çıkmıştır. ABD Ticaret Komisyonu, De Vos ve Van Andel’in aleyhine dava açarak onları yasadışı Ticaret yöntemi uygulamakla suçlamıştır.

Tam dört yıl süren mücadele ağ pazarlama sisteminin mükemmel başarısı ile sonuçlanmıştır.

Ağ Pazarlama sistemi yeni yasal ticaret olarak kabul edilmiştir. Sonra hızlı bir yükseliş devri başlamış, 1979 ile 1983 yılları arasında ağ pazarlama sektöründe 5 milyondan fazla erkek ve kadının faaliyet gösterdiği tespit edilmiştir. Bu çalışma şeklini benimseyen yüzlerce şirket kurulmuştur.

Yeterli deneyimin olmamasına rağmen hayaller ve bu hayallerin gerçekleşeceğine dair inançlar vardır. İşte bu inanç sayesinde bugün, çeşitli pazarlarda, çok geniş ürün yelpazesi ve 50 senelik başarılı çalışma deneyimi ile “ağ pazarlama” anlayışı başarıyı yakalamıştır. Doğrudan Satış Birliğinin (DSB) resmi istatistik verilerine göre, dünya üzerinde ağ pazarlama sisteminin girmediği bir Pazar yoktur.

Ağ pazarlama - dâhiyane bir fikir!

Her pazarda, her ülkede ve her ürünle işe yarar!

Sistem nasıl işliyor? Diğer insanlara hoşunuza giden, beğendiğiniz iyi ürün ve hizmetler hakkında bilgi veriyorsunuz. Ürünleri tanıtırken kendi tecrübelerinizden yararlanıyorsunuz. Bu yolla, tamamen kişilerarası ilişkileri itici güç olarak alan yeni bir satış sistemi yaratmış oluyorsunuz. Kişisel ilişkiler — sistemin ana mekanizmasıdır. Ağ pazarlama işi yapan şirketler ürünlerinin tanıtımı için milyonlarca para harcamazlar. Tüketici de denenmiş ürünü, bireysel danışma ile daha ucuza alma imkânı yakalar.

Seçiminizi ağ pazarlama işinden yana kullanarak kendi işinize sahip olmayı da seçmiş oluyorsunuz,

  • mağaza, depo, kira vb benzeri masraflara gerek kalmaksızın kendi işinizi kurma,
  • bağlayıcı bir çalışma takvimi olmayan,
  • gelişme potansiyeli yüksek,
  • minimum yatırımların maksimum kar sağladığı,
  • her bir kişinin diğerlerinin başarısını istediği, psikolojik rahat ortamda çalışma imkânına sahip oluyorsunuz.

EN ÖNEMLİSİ — ağ pazarlama işi sizi sıkı çalışma çerçevesine hapsetmemektedir. İsteğe bağlı olarak, bu işi ek gelir kazanma amacıyla veya profesyonel şekilde yürütebilirsiniz. Çalışma saatlerinizi, gününüzü ve kazancınızı kendiniz belirleyeceksiniz. Bunları siz belirleyeceksiniz, çünkü bu – sizin ticaretiniz.

Ağ pazarlamanın size sunduğu – hayatınızı ve yakınlarınızın hayatını güvence altına almak amacıyla ek bir koruma kafesi oluşturmaktır. Bu ticarette hangi derecede görev alacağınız –yalnızca size bağlıdır.

Ağ pazarlama sektöründe 65 milyondan fazla kişi faaliyet göstermektedir. 
Tüm şirketlerin toplam satışları 115 milyar doları geçmiş durumda ve artmaya devam etmektedir. 
Ağ pazarlama sistemi, çağdaş ekonominin bir gerçeği ve ayrılmaz bir parçası haline gelmiştir 
Geleneksel şirketlerin ağ pazarlamaya olan ilgisi, sistemin başarısının en iyi kanıtıdır. 
Dünya çapında yoğun olarak yayılmış olmasına rağmen, ağ pazarlamanın gerçek gelişimi daha yeni başlıyor!