Ülke hakkında her şey


Fas. Doğu ve Batı kültürlerini birleştiren ülke, şairlerin altın gün batımı olarak adlandırdıkları ülkedir. Taze okyanus esintisinin denizin tuzlu kokusu ve çiçek aromaların karıştığı «1001 gece» masalların renkli dünyasıdır.

Fas rölyefi çok çeşitlidir: Atlas dağları, Sahra çölün kumları, verimli topraklar ve deniz kıyılarındaki tatil yerleri. Fas benzersiz bir ülkedir. Dünyanın en büyük çöllerinden biri ve Afrika’nın en yeşil dağlarının bulunduğu İslam ve Avrupa kültürünün kesiştiği yerde bulunmakta, eski Arap ve Berberi kabilelerin yaşadığı bu çok büyük olmayan bölge çök fazla görülmeye değer yerler bulunmakta.

Atlantik kıyısının muhteşem plajları ve Akdeniz kayalıkları, sedir ormanları ile kaplı yüksek Atlas dağlarındaki karlar, güzel dağ nehirleri ve sonu görünmeyen Sahre çölü kumları, çok sayıda kültürel anıtlar ve yerel halkın asırlık gelenekleri.

Fas: güneşli kumsallardan dağ kayağına kadar yılın her mevsiminde çeşitli tatil etkinliklerin yapılabileceği çok yönlü bir ülkedir.

Fas Arap ve Fransız egzotiği ile mükemmel Atlantik plajları ve Sahra çölünün büyüklüğü ile turistleri çekmektedir. Antik fes ve kar beyazı Casablanca, renkli çarşılar ve lezzetli yemekler, hepsini saymamız mümkün olmayan birçok şey daha, anlatmakla bitmez, orada olmanız gerekir! Bu masalı gendi gözünüzle görün, ruhunu hissedin, kültürünü yaşayın.

Vision ile 2014 yılında Fas’ı ziyaret edin.

Seyahate katılabilmek için bugünden itibaren puan biriktirmeye başlayn!